Demo Anweld z 96 roku ” ..zza czarnych koron drzew..” Muzyka Black Metal.W ostatnich kilku miesiącach zauważyłem ,że kilka osób szukało informacji o Anweld ,jak i dostałem kilka maili z pytaniami więc postanowiłem dodać dodatkową stronę z krótkim opisem tego czym było Anweld
Anweld nagraliśmy z kolegą Danielem w roku 96. Wzorowane to było można powiedzieć na muzyce starego Burzum jak i Mayhem. Podziemny Black Metal. Nagraliśmy to na kasetowym magnetofonie jako ,że wtedy nie było to wszystko takie łatwe jak teraz. Teraz patrząc na to z perspektywy czasu wszystko jest łatwiejsze. Nagrania nagrywałem siedząc w samochodzie by nie było niepotrzebnych sprężeń mikrofonu z kolumnami.
Mieliśmy w planach drugie demo ” o wojownikach nocy wołać będą wilki „I kilka nagrań było przygotowanych jednak powódź w 97 roku zalała nam garaż gdzie mieliśmy perkusję i gitarę i już jakoś nie mieliśmy ochoty ani natchnienia do dalszego odnawiania sprzętu. Mieliśmy wtedy po naście lat i wiadomo ,że z pieniędzmi było ciężko.
Na okładce pierwszego dema były drzewa rosnące na niemieckim cmentarzu niedaleko Brzegu. Nie wiem czy nadal tam są. Gitarę na której grałem kupiłem od Roba Darkena z Graveland. Mam ją do dzisiaj jako pamiątkę.

Tutaj można zamówić kasetę

Poniżej kilka nieopublikowanych wcześniej nagrać,które miały być na kolejnym demo. Obecnie można powiedzieć ,że Anweld się reaktywował, jednak z racji tego ,że mieszkam od perkusisty ponad dwa tysiące kilometrów nasza reaktywacja wygląda tak,że wysyłam mu gitarę nagraną a on mi dogrywa perkusję i to łączymy wszystko. Nie jest to typowa reaktywacja a jakieś tam dalsze nagrywanie naszej muzyki.

Z ciekawości kupiłem w sklepie reedycję naszego dema zobaczyć jak została wydana. Jakość muzyki porównywalna z naszym zapisem na kasecie. Okładkę całkowicie zmienili co jest dla mnie nie zrozumiałe ,ale już nie robię afery z tego powodu. Myślę ,że biała wyglądała lepiej ,ale to moje zdanie. Kaseta a raczej jej reedycja została wydana w 150 egzemplarzach a moja ma numer 81. W sumie nie spodziewałem się ,że aż 80 sztuk zostanie sprzedanych.